Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

REGULAMIN TURNIEJU AROSA (2009-2013?)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Gru 17, 2013 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba dlatego nazywa sie to ranking turniejowy a nie ranking ogolnej sily gracza ze ustalany jest na podstawie gier turniejowych. Chyba dlatego proponowany jest nowy ranking zeby wyeliminowac sytuacje w ktorej gracz ktory raz zajdzie wysoko dzieki temu ze ze mial wielkigo farta ( bo trafil na scierzke z najslabszymi graczami albo mocny gracz ktory by go wyeliminowal mial slabszy dzien ).Jesli ktos nie gra regularnie nie powinien miec wysokiego rankingu. W ramach wyjatku dodalbym zasade dla nowego mocnego gracza jak np putin. Czyli niezalezna komisja szacuje w jakis sposob jego sile. Powiedzmy ze paru mocnych graczy ze koles wymiata to dajemu mu na start ranking powiedzmy taki sam jak ranking gracza z numerem 5 w tabeli. Jak koles nie wymiata ale jest mocny to dajemu mu ranking 10 osoby. Wpisujemy po tym zabiegu typa w tabele i wtedy losujemy koszyki.
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Wto Gru 17, 2013 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyniki w tabelkach Grześka to z dużym przybliżeniem po prostu sumy zdobytych punktów. Np. za 2013 Kubusio i Putin mają po 15 punktów -- a gdyby podsumować zwyczajnie zdobyte punkty (od fazy grupowej do finału), mieliby po 16 punktów. Yazon ma 8 punktów czy się liczy tak, czy tak. Nie sprawdzałem wszystkich, ale na oko dużych różnic nie widać.

Istotne są moim zdaniem 3 zmiany:
1) bierzemy pod uwagę tylko 5 ostatnich lat.
2) dzielimy zdobyte punkty nie przez liczbę rozegranych przez zawodnika meczów, tylko przez ustaloną dla wszystkich liczbę (akurat tutaj 16, w sumie to bez znaczenia, moglibyśmy nawet nie dzielić). Dzięki temu ci co dalej zajdą mają automatycznie lepiej, bo rozgrywają więcej meczów, i to dobrze, że np. przegrana w ćwierćfinale jest lepsza niż nie wyjście z grupy.
3) wyniki się sumuje -- kiedyś wystarczyło raz wygrać turniej, żeby już na zawsze (albo na 5 lat po zmianie 1) być przed wszystkimi, którzy turnieju ani razu nie wygrali. Sumowanie premiuje systematyczność.

Może lepiej byłoby wprowadzić modyfikacje 1), 2) i 3) do tego co robił senny?

Druga rzecz, moim zdaniem to bez sensu, że Putin i Kubusio mieliby mieć tyle samo punktów za 2013 -- niby bilans mają taki sam, ale Putin wygrał z Kubusiem mecz grupowy, a Kubusio z Putinem finał. Ale to kwestia dobrania współczynników (np. 3 za finał zamiast 2 rozwiązało by ten problem).
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 1:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie z tym problemem, który podkreśliłeś w swoim ostatnim zdaniu dużo myślałem i jednak doszedłem do wniosku, ze jest bardziej sprawiedliwa punktacja jaką zamieściłem w ostatnim swoim poście. A z tym finałem to jak się da inne punkty (więcej niż 2), to kubuś niestety psuje statystyki i dostaje za cały turniej powyżej 16pkt, co z zasadami naliczania rankingu UEFA jest niezgodne, bo dostaje powyżej 100% normy... Są dwie opcje, albo zostawimy to tak jest, albo usuniemy kubusia z turnieju Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okej czyli ustalone rzeczy to:
-Zaczyna grę gracz ze słabszym rankingiem turniejowym.
-W przypadku tej samej ilości punktów i tym samym bilansie bezpośrednim, z grupy wychodzi gracz ze słabszym rankingiem turniejowym.
-W przypadku remisu od ćwierć finałów(lub ewentualnie w jakimś barażu o do turnieju głównego, przechodzi gracz z niższym rankingiem turniejowym.
-Do rankingu turniejowego uwzględniamy tylko 5 ostatnich lat.
-Ranking turniejowy działa na korzyść graczy grających regularnie, ponieważ mają oni szansę zgromadzić większą ilość punktów rankingowych, gdyż punkty z każdego turnieju sumujemy.
-Koszyki ustalamy pod względem rankingu turniejowego(pierwsze 4 miejsca to na pewno koszyk 1) oraz siły gracza(silny gracz bez rankingu może być co najwyżej w drgim koszyku, jak to było z putinem w tym roku)

A co z zasadami gry? Tylko i wyłącznie 30x30, do 15 kropek przewagi, czas 3 minuty +10 sekund co ruch? Czy może jakaś możliwość wyboru?

A więc ustalanie koszyków będzie jedynym plusem dla graczy z wysokim rankingiem turniejowym, jeśli nie brać pod uwagę "sukcesu" gracza, czyli osiągniecia wysokiej pozycji w turnieju.

Co do punktacji mam chyba też dobry pomysł wkrótce go przedstawię. Będzie bazował on na zajętej pozycji w turnieju.System ze skoków narciarskuch chyba będzie lepszy w tym przypadku od tego z UEFA.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baobab właśnie przedstawiałem sytuację gdy zawodnik odpadający w ćwierć finale ma taką samą ilość punktów co zawodnik z miejscem 3.
Jeśli dzielić zdobyte punkty przez ilość rozegranych meczy to zawodnik który przegra grę o miejsce 3 ma gorszą sytuację od gracza który odpadł w ćwierć finale jak np w sytuacji pomiędzy Tobą a kaczusiem w uststnim turnieju jak dobrze pamiętam.
Powrót do góry
 
 
kaczor



Dołączył: 03 Maj 2005
Posty: 321
Skąd: wawa

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

liczenie rankingu nie jest złe, nawet w ekstremalnych przypadkach, a na przełomie kilku lat nie powinno być z tym większego problemu.
co do zmian zasad w turnieju jestem za tym co podsumował senny.
Jeśli chodzi o planszę jestem za tym bym w tym turnieju były jednolite dla wszystkich...
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie wszystko może zostać tylko te +10 to lipa totalna +15 i chyba nie ma tragedii. Nie raz się komuś czas skończył na pewno spada poziom gry przy takim czasie.
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predzej bym zlikwidowal 15 kropek przewagi niz zwiekszyl czas do 15 sekund.
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

menor napisał:
predzej bym zlikwidowal 15 kropek przewagi niz zwiekszyl czas do 15 sekund.


popieram
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym zlikwidował i przewagę 15, i zmienił czas ma +15. Smile

Niezależnie od tego czy zmienimy domyślne zasady, to moim zdaniem dobrze jest tak jak było teraz, że jeśli gracze się zgodzą to mogą zmienić ustawienia.
Powrót do góry
 
 
Michał_Michał



Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 275
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

również jestem za likwidacją 15 kropek przewagi, a co do czasu to bez różnicy czy 10 czy 15.
Powrót do góry
 
 
Ricardo



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 230
Skąd: Andrespol(łóDź)

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może jednak pójdźmy na kompromis i niech każdy gra na swoich zasadach bo i tak są rewanże, jednak z limitami. Przykładowo, gra tylko na terytorium, 10 lub 15 sek, 25x25 lub 30x30 itd. Jak nie to zróbmy głosowanie za jednymi zasadami Smile a co do wcześniejszej rozmowy to ja bym zostawił 15 kropek przewagi, a czas bez różnicy jednak 10 chyba lepszy bo nie gra się aż tak długo. Czas to też element gry. To co ja bym prędzej zamienił to wielkość planszy na mniejszą, ale wiem, że to nie przejdzie Razz
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie liga ricardo Wink w lidze myślę że jest w porządku bo gra sie u siebie i na wyjeździe.
Powrót do góry
 
 
Ricardo



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 230
Skąd: Andrespol(łóDź)

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurczę sorry, dobra nie wypowiadam się, ciągle mi się mylą te tematy Razz
Powrót do góry
 
 
kaczor



Dołączył: 03 Maj 2005
Posty: 321
Skąd: wawa

PostWysłany: Czw Gru 19, 2013 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czas powinien zostać zmieniony na + 15, obserwując mecze nie raz widziałem, że czas był dodawany i to nie jednorazowo.
lub czas zostawmy do wyboru..
co do przewagi i planszy, powołuję się na nazwę turnieju, a w czasach Arosa, chyba grało się na dużej planszy z przewagą 15 kropek i tak bym to zostawił..
Pamiętajmy że turniej ma swoje zasady niż liga czy zwykła rankingowa gra..
Po za tym grając na przewagę kropek, jest trudniej, można kogoś zaskoczyć i nie będzie długich partii..
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies