Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziwne klasyfikacje

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radji



Dołączył: 17 Cze 2002
Posty: 556
Skąd: z Siedlec

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 12:32 am    Temat postu: Dziwne klasyfikacje Odpowiedz z cytatem

Fajnie wygląda nasza klasyfikacja rankingowa. Można powiedzieć, że jest w miarę obiektywna. W miarę, nie do końca. Zastanawiają mnie jednak pozostałe klasyfikacje tj. Procent wygranych i Passa. Nie wiem, po co one istnieją. W sumie nic z nich nie można wyczytać, a gracze którzy tam figurują w większości rozegrali swoje spotkania wiele miesięcy temu, a nawet prawie 2 lata temu. Nie można by zamienić podobnie klasyfikacji "najlepszych" na inne.
Nie wiem, czy jest taka możliwość, nie znam się na tych sprawach. Ale czy można byłoby wprowadzić oddzielny ranking, w którym brano by pod uwagę punkty zdobywane i tracone tylko na graczach fioletowych i wyżej? Moim zdaniem byłby to ciekawy pomysł.
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 1:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radji napisał:
oddzielny ranking, w którym brano by pod uwagę punkty zdobywane i tracone tylko na graczach fioletowych i wyżej

uderzysz tym rankingiem w Sami Wiecie Kogo Razz

Te dwie klasyfikacje faktycznie są już teraz bezużyteczne, ale chyba nie ma co z nimi teraz zrobić... a stworzenie tego co napisałeś jest całkiem niezłe z tym że to pewna dyskryminacja może ;> Gracz niebieski także potrafi dokopać znacznie silniejszemu. Zresztą nie wiem jak trudna jest techniczna realizacja tego rankingu - w tym się admin wypowie Smile W każdym razie idea fajna.

Jeśli już tworzyć coś nowego to może coś takiego: gracz tygodnia/miesiąca Razz Byłby tworzony osobny rank np. w każdym nowym tygodniu i pokazywał który gracz najwięcej stracił a który zyskał Smile może to zachęciłoby do częstszej gry? Razz Bo generalny rank musi zostać, ale w nim zmiany nie są tak znaczne - a taka rywalizacja na bieżąco byłaby ciekawa, ale to tylko taki luźny pomysł.
Z tego co wiem (mantis) kopper ma teraz sporo innych zajęć, chociaż może warto trochę urozmaicić rywalizację? ;>
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Procent wygranych i Passa. Nie wiem, po co one istnieją.

Po to, żeby można było zobaczyć niektóre nicki osoby o największej liczbie nicków na szkrabie Wink Lepsza byłaby oczywiście osobna lista: ,,nicki osoby o największej liczbie nicków na szkrabie'' Smile

Myślę, że liczenie rankingu top tylko z punktów zdobytych na fioletach niewiele by zmieniło w klasyfikacji (no, może z jednym wyjątkiem Wink ). Po prostu ktoś z rankiem 1800+ i tak nie nabije wiele na nie-fioletach, tzn. jego ranking w większości pochodzi z gier z fioletami i wyżej.

Jestem przekonany, że takie zmiany można by nietrudno zrobić, ale są chyba ważniejsze sprawy do zrobienia niż jakieś top20 Wink
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://eidokropki.reaktywni.pl/elorank.html
jest cos takiego tyko trzeba zaktualizowac, trzeba zmusic tego kto sie tym zajmuje, bo sam ciekawy jestem swojej aktualnej pozycji:)
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce mi sie tego czytac, bo tlumacz ze mnie kiepski, ale ranking mi sie podoba (pozycja michalsa nabijacza). Podoba mi sie pomysl twistera z ustaleniem pewnych regul wg ktorych bedize wybierany gracz tygodnia, miesiaca itp.
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

menor napisał:
http://eidokropki.reaktywni.pl/elorank.html
jest cos takiego tyko trzeba zaktualizowac, trzeba zmusic tego kto sie tym zajmuje, bo sam ciekawy jestem swojej aktualnej pozycji:)


taki sobie ten ranking bo moj tajny nick jest wyzej niz glowny Wink
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Który nick polko? Dzem_, mastabitches czy może kibuc? Razz
Powrót do góry
 
 
bartek641



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 32

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

menor napisał:
http://eidokropki.reaktywni.pl/elorank.html
jest cos takiego tyko trzeba zaktualizowac, trzeba zmusic tego kto sie tym zajmuje, bo sam ciekawy jestem swojej aktualnej pozycji:)

Nie trzeba zmuszać, wystarczy poprosić Wink nowa lista tutaj: http://eidokropki.reaktywni.pl/elorank/elorank2009-04-15.html

Przy okazji, dla tych, którzy potrafią programować:
1. Baza nagłówków plików sgf ze szkraba
http://eidokropki.reaktywni.pl/elorank/bazanagl0-27424.zip
po rozpakowaniu dostaje się plik tekstowy, każde 7 wierszy to jedna gra.
Myślę, że łatwo się domyślić, o co chodzi... (zainteresowanym mogę wyjaśnić w razie potrzeby).
2. przykładowy programik w C++ (niezbyt elegancki, ale chyba działa Wink ), którym liczę ranking elo korzystając właśnie z powyższej bazy:
http://eidokropki.reaktywni.pl/elorank/elorank.cc

Mając tą bazę można w zasadzie liczyć dowolnie skomplikowane statystyki - jednak nie spodziewałbym się, że coś naprawdę ciekawego się dostanie...

Serdecznie zapraszam do współpracy. Np. fajnie byłoby przetłumaczyć eidokropki na rosyjski.

-----
Jeszcze krótkie info na temat tego rankingu ELO: zrobiłem tą listę z ciekawości, potem pokazałem paru osobom, a teraz się już ujawniło Wink Nie przywiązujcie zbyt dużej wagi do tego rankingu, to jest tylko nieco inny sposób liczenia niż na szkrabie. Algorytm jest taki jak dla Go, ALE w go brane są pod uwagę tylko gry turniejowe, a do tego graczy i gier jest znacznie znacznie więcej...


Ostatnio zmieniony przez bartek641 dnia Sro Kwi 15, 2009 8:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe jestem 22:) wczesniej byem kolo 50 miejsca:) fajnie ze jest ten ranking wprowadzony poniewaz jest on stosowany w go, szachach i innych grach tego typu wiec jest w miare dokladny, idealem by bylo jednak zrobienia tego tylko dla gier ligowych i turniejowych. Oczywiscie jesli ktos nie gra w lidze czy turniejach to jego problem. Z tego rankingu tez mozna by robic rozstawienie do turniejow:)
Powrót do góry
 
 
kibic777
kropki.legion.pl


Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 119

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w aktualnym rankingu moim zdaniem nie ma potrzeby niczego zmieniac zwlaszcza ze nie widze pomyslu na to zeby zmieniony sposob znaczaco wplywal na rzetelnosc rankingu

rankingi prowadzone na podstawie aktywnosci graczy tez sie roznie sprawdzaja, zainteresowani moga poczytac o drabince (Turnieje w grach planszowych) ktora kiedys byla podstawa wyznaczania rankingow na kurniku i ktora w efekcie zostala zlikwidowana

w tym rankingu jak widac oszusci bywaja wysoko: 13.Dzem_1159269, 49.heven90382

ciekawym pomyslem wg mnie byloby dolozenie nowej kategorii rankingu takiej jaka jest na kurniku czyli ranking turniejowy, to wymagaloby oczywiscie wprowadzenia automatycznych turniejow na szkrabie podobnych do tych ktore sa np na kurniku czy zagraj
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turnieje automatyczne byly by fajna sprawa, niestety biorac pod uwage kurnik(go) nie byly by one zbyt popularne. Chociaz jesli byla by mozliwosc zrobienia tego bylo by super, tylko zeby pomaranczowi grali w turniejach....
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy to takie fajne... turniej jest ciekawy kiedy bierze udzial sporo osob. gra na planszy 20x20 trwa przynajmniej 40 minut i przy udziale nawet 4 osob (gra kazdy z kazdym) . I sam turniej trwa juz minimum 2 godziny. No ale... Mozna probowac ;p
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozna ograniczyc czas, bez moziwosci dodawania, tak sie przeciez gra na tutniejach, wtedy trzeba sie poprostu iczyc z czasem. Pozatym nie jest powiedziane ze musi grac kazdy z kazdym, graja osoby z taka sama, lub podobna liczba zwyciestw.
Powrót do góry
 
 
bartek641



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 32

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę, żeby automatycznie obliczany ranking mógł wychwycić nabijaczy. Nie to jest celem rankingu, tylko jakieś oszacowanie siły gry *normalnych* graczy (nie nabijaczy), żeby ci normalni gracze, nawet nie znając przeciwnika, wiedzieli, jakiej siły gry się można spodziewać.
Argument, że oszuści są wysoko jest moim zdaniem nietrafiony (byliby też wysoko w rankingu szkraba gdyby ich nie skasowano, to tylko kwestia cierpliwości).

Nikt chyba nie wspominał o zmianie rankingu -- ranking szkraba sprawdza się dobrze, a przy tym jest bardzo prosty, a przez to zrozumiały chyba dla każdego.

Nowe statystyki:
dla planszy 20x20 (czyli jaki byłby ranking, gdyby liczyły się tylko gry na 20x20)
dla planszy 30x30
jeszcze raz stare, dla wszystkich planszy
W bazie nie ma wszystkich gier rankingowych (szczególnie starszych), dlatego rankingi powyżej mogą się nieco różnić od szkrabowych.
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak czesto ranking ulega aktualizacji?
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies