Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Go jest nudne a kropek nie ma
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Pią Sie 08, 2003 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie bede ciebie namawial Razz ale zaloj dzarolku Very Happy nie wiesz co tracisz Wink
Powrót do góry
 
 
Kaisuj



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 276
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Sie 08, 2003 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze nie bardzo jeszcze wiesz o co chodzi. Trzeba rozegrac tak ze sto partyjek zeby zalapac ogolna idee. Mimo wszystko polecam, chocby wtedy, jak nie ma z kim grac w kropki.
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Pią Sie 08, 2003 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swieta prawda kaisuj Very Happy zgadzam sie z toba w 100% Razz
Powrót do góry
 
 
dzarol



Dołączył: 23 Maj 2003
Posty: 174
Skąd: Łódz

PostWysłany: Pią Sie 08, 2003 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem uparciuchem i i tak zostane przy swoim hehe Laughing Very Happy Laughing Very Happy
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Pią Sie 08, 2003 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jestem pod wrazeniem dzarol Very Happy masz ponad 1000 gier w hex i wiele ciekawych partii z pomaranczowymi Surprised nono Wink
Powrót do góry
 
 
dzarol



Dołączył: 23 Maj 2003
Posty: 174
Skąd: Łódz

PostWysłany: Pią Sie 08, 2003 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiesz troche sie gralo Very Happy Very Happy
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Pią Sie 08, 2003 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzarol jak zawsze skromny Very Happy
Powrót do góry
 
 
Kaisuj



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 276
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Sie 14, 2003 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do admina: wiem juz co to jest snapback i stosowalem go juz kilka razy. Qrde niezla zabawa z tym snapbackiem. Dzieki temu mozna zbic grupy, ktorych by sie normalnie nie dalo zabic. Podoba mi sie ten wynalazek.
Powrót do góry
 
 
mkaminsk



Dołączył: 18 Lip 2003
Posty: 9

PostWysłany: Sro Sie 20, 2003 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie wy mówicie o snapbackach i twierdzicie że go jest nudne. Snapback to podstawa podstaw w taktyce!
Powrót do góry
 
 
Kaisuj



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 276
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Sie 21, 2003 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, ale ja nie mowilem nigdy, ze go jest nudne. Ten adresik juz wczesniej znalem, ale dzieki, bo inni go mogli nie znac, a stronka jest naprawde fajna i wartosciowa. Mnie osobiscie sie wydaje, ze go jest przede wszystkim bardzo rudno gra i trzeba wlozyc bardzo duzo wysilku na samym poczatku, by przebrnac przez jakies totalne podstawy tej gry by w ogole dostrzec w niej to, co ciekawe. Przekonalem sie o tym chociazby usilujac nauczyc grac moich znajomych. Moim zdaniem to sa inteligetni ludzie, ale niestety wszyscy pogardzili te gra. Moim zdaniem przerosla ich. Jedynie 3 osoby zainteresowaly sie na tyle by zapoznac sei z zasadami. Tylko jedna zagrala ze mna i to kilkanascie razy. Niestety ignorowala wszelkie moje wskazowki i smiala twierdzic, ze moje podpowiedzi sa gowno warte, ze go to w gruncie rzeczyjest bardzo podobne do kropek, dlatego nie ma nic zlego w graniu fuseki w taki sposob, by postawic pierwszych 5 kamieni na srodku planszy. Coz, orzyznaje, ze zwatpilem i w najblizszym czasie nie mam zamiaru nikogo uczyc grania w go. Fakt, sam za bardzo nie umiem, ale jakies BBC to moglbym probowac pokazac. Wlasnie wrocilem z nad jeziora, gdzie bylem 3 dni. I wszyscy grali w brydza albo w szachy. Mialem ze soba prosty zestaw do go. Plansza z tektury, kamienie wygladaly jak pionki do chinczyka i mialy kolory brazowy i rozowy. No, ale na opakowaniu nawet bylo napisane go. Po dlugich balganiach namowilem jedna osobe an rozegranie dwoch partyjek. Pierwsza gralismy na 19-tce. Przerwalismy gdzies po 50 ruchach. W zasadzie dalsza gra nie miala sensu. Prawde mowiac sam sie strasznie gubie na duzej planszy, ale granie z poczatkujacymi na 19 chyba nie ma sensu. A nie czuje sie mimo wszystko na tyle silny by dawac handicapy. Potem zagralismy na 9, ale ciagle mialem to niemile poczucie, ze to bardziej przypomina gre w kropki niz partie go. Wygralem, bo gralem swoje i nie dalem sie sprowokowac do udzialu w tej kropkowej paradzie.
Podsumowujac, gracze go sa narazeni na szykanowanie, dyskryminacje, a przede wszystkim na totalny brak zrozumienia ze strony otoczenia. W najleprzym przypadku sa traktowani jako nieszkodliwi wariaci, ktorzy pasjonuja sie stawianiem jakichs pionkow. Swoja droga to kropkarze nie maja wiele lepiej. Co prawda nie sa uznawani za wiariatow, bo kazdy gdzies ta sie spotkal z kropkami w szkole, ale z nikim sobie pograc nie mozna. Natomiast jak ktos dobrze gra w szachy czy w brydza to budzio spoleczny szacunek, a czasem nawet podziw. Przy odrobinie szczescia moze nawet na te umiejetnosc poderwac jakas laske. Oczywiscie nie jestem kropkarzem po to by podrywac laski, ale fajnie by bylo sobie od czasu do czasu z kims pograc. Dobrze, ze istnieje to forum. Mam nadzieje, ze z tym szkrabem to cos bedzie, bo poki co to sobie moge jedynie marzyc o graniu. Pozdrawiam wszystkich dyskryminowanych, inteligetnych ludzi, ktorzy maja odwage grac w trudne gry logiczne.
Powrót do góry
 
 
mkaminsk



Dołączył: 18 Lip 2003
Posty: 9

PostWysłany: Czw Sie 21, 2003 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem poprzedni post nie przejrzawszy wcześniej całego tematu - moja wina. Fakt, że temat nazywa się "go jest nudne...", fakt też, że osoba która go zaczęła później zmieniła zdanie.

W wielu sprawach się z Kaisujem zgadzam. Go jest reklamowane jako gra o prostych zasadach, niestety najczęściej początkujący mają odmienne zdanie. Dopiero jak się pogra co najmniej z miesiąc, można docenić prostotę zasad i głębię tej gry i naprawdę się wciągnąć. Domyślam się, że z kropkami jest tak samo.

Granie z początkującymi na planszy 19 to duży błąd - to bardzo zniechęca. Pewnie z kropkami jest to samo - czytałem o planszach 30*30 - to chyba bardzo onieśmiela początkujących. Naprawdę szereg pierwszych partii powinien być grany na planszy 9*9, potem 13*13. Kurnik jest tu świetny, bo tam nawet granie na 19 jest męczące - za mała plansza (zupełnie inny komfort jest np. na KGS).

Interesuje mnie sprawa porównania go i kropek - czy są jakieś podobieństwa w taktyce, strategii? Która z tych gier ma większy stopień komplikacji przy tym samym rozmiarze planszy? Ta ostatnie pytanie zresztą jest niedopracowane - nie wiadomo jak taki stopień komplikacji mierzyć, poza tym do głosu w dyskusji dojdą emocje w związku ze schematem gra bardziej skomplikowana -> gra lepsza. I w końcu - czy dobrze mi się wydaje, że kropki mają więcej wspólnego z hexem niż z go?

Brydź i szachy to gry 1. obecne w mediach, co nadaje im wysoki status 2. szeroko i od dawna znane w naszym kręgu kulturowym. Nie wiem jak kropki, ale go to narodowa gra Japonii i Chin i w tamtym kręgu to umiejętność gry w go świadczy o wysokiej inteligencji.
Powrót do góry
 
 
szwagiereczek



Dołączył: 25 Maj 2003
Posty: 567
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Czw Sie 21, 2003 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ufff.... dobrze że nie mieszkam w japoni lub w chinach , bo ja nie umiem grać w go jednak nmie pałam straszną nienawiścią do tej gry. Racja nie lubie jej ale nie nioenawidze , czasami można zagać , a jeżeli jhest tak jak mówicie że trzeba rozegrać ze 100 parti żeby się wciągnąć to ja chyba się niezaszybko wciągnę Laughing
Powrót do góry
 
 
kibic777
kropki.legion.pl


Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 119

PostWysłany: Pią Sie 22, 2003 12:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkaminsk napisał:
Granie z początkującymi na planszy 19 to duży błąd - to bardzo zniechęca. Pewnie z kropkami jest to samo - czytałem o planszach 30*30 - to chyba bardzo onieśmiela początkujących.


plansza 30x30 to zasadniczo odpowiednik 13x13 w go, w necie sprawy maja sie tak ze najmniejsza plansza do kropek to 20x20


szwagiereczek napisał:
Ufff.... dobrze że nie mieszkam w japoni lub w chinach , bo ja nie umiem grać w go jednak nmie pałam straszną nienawiścią do tej gry. Racja nie lubie jej ale nie nioenawidze , czasami można zagać , a jeżeli jhest tak jak mówicie że trzeba rozegrać ze 100 parti żeby się wciągnąć to ja chyba się niezaszybko wciągnę Laughing


rozumiem ze wiesz ze chodzi o 100 partii 19x19? Smile
Powrót do góry
 
 
mkaminsk



Dołączył: 18 Lip 2003
Posty: 9

PostWysłany: Pią Sie 22, 2003 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm 30*30=900 a 13*13=169; liczba przecięć jest bardzo inna... ciekawe. Szwagiereczku - jak ktos zagral juz az 100 partii to siedzi w tym po uszy bez szans na odwyk Smile
Powrót do góry
 
 
szwagiereczek



Dołączył: 25 Maj 2003
Posty: 567
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pią Sie 22, 2003 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehehehehhehehehe Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Na odwykówke zawsza można pójść jak nie dobrowolnie to przymusowo:)))))))))))
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies